יש נושא שמעניין אתכם ולא מופיע כאן?

שלחו לי הודעה ואשתדל להעלות את התייחסותי

מאמרים

התנהגויות מפריעות
התנהגויות מפריעות

כולנו, כהורים, מתמודדים עם התנהגויות מפריעות של ילדינו. כשההתנהגות המפריעה חוזרת על עצמה, בכל פעם כזו אנו מוצאים את עצמנו, במקרה הטוב, מגיבים על פי תיאוריה מסויימת שאימצנו 

התנהגויות מפריעות
כוחה של מילה

אחד העקרונות החשובים שאני מבקשת ללמד הורים לקטנטנים ואת הגננות בגן שלי: לא לשחוק את המילה שלכם. המילה שלכם יקרה מפז. 

כוחה של מילה
כוחה של מילה
כוחה של מילה
חיזוק חיובי
בראייה אחרת

כהורים, כולנו מכירים ומבינים את המשמעות ואת החשיבות של חיזוק חיובי לילדנו. לעיתים, התנהגותם גורמת לנו לחוש ש"אין לי על מה לתת את החיזוק החיובי". 

חיזוק חיובי בראייה אחרת
להיות אחות גדולה

אמא: כל פעם שנכנסים לגן של הקטנה, זה מתחיל. נדחפת. לא נותנת לי לגשת. משתוללת. צועקת. התחלתי לעשות לה הכנות לפני הכניסה לגן. לא עוזר! 

להיות אחות גדולה
להיות איתו כשקשה

מתוך הרצון לגרום לילד שלנו להיות מאושר, כל הזמן, אנחנו חדורי מטרה לפתור לו את הבעיות או להסביר לו הגיונית למה אי אפשר. מנסים שיחווה מינימום תסכול. 

להיות איתו כשקשה
תוקפנות בגיל הרך
תוקפנות בגיל הרך.png

סביב גיל שנה וחצי, כשהילדון שלנו מתחיל לעמוד על דעתו, אבל עדיין חסרות לו מילים כדי לתאר את מצוקתו, לעיתים ניתקל הסוגים שונים של תוקפנות. במאמר זה אתמקד בילד מול ילדים אחרים.

תוקפנות בגיל הרך
הילד הזה יודע
מה הוא רוצה

גישה רווחת בהורות של היום דוגלת בכך שהילד יודע. יותר ויותר הורים שאני פוגשת מתארים את ילדם כמישהו ש"מהיום הראשון  ידע מה הוא רוצה".

הילד הזה יודע מה הוא רוצה
הצורך מאחורי ההתנהגות המפריעה

בהתחלה זה היה נראה לא מכוון. מגע נעים שפתאום נהיה חזק מידי לילד שלידו, ולא נפסק עד התערבות מבוגר. נפנוף בצעצוע תוך כדי הצמדות לילד עד שהצעצוע פוגע בו ומתחיל בכי.

הצורך מאחורי ההתנהגות המפריעה
טיפוח ביטחון עצמי

פתאום היא החליטה שהיא רוצה לבחור בגדים לבד. מה עכשיו?? ערב חג. קניתי לה שמלה מדהימה!
 

טיפוח ביטחון עצמי
אחות גדולה
אחות גדולה.png

כל יציאה מהבית היא סיוט. כל דבר לוקח ים זמן. בין לבין היא נמרחת, משחקת, חולמת... ובבוקר. אוי הבוקר.. כל פעולה דורשת התגייסות מחודשת.
החליטה על בגדים, אפילו ערב קודם - בבוקר הם לא נוחים.

אחות גדולה
גבולות

כשאני מדברת על גבולות אני מדברת בראש ובראשונה על מסגרת. מסגרת בה הילד חי שאת גבולותיה אנחנו קובעים. אנחנו קובעים מה יהיה סדר יומו, אנחנו קובעים את הכללים ,אנחנו קובעים מה יאכל הילד ומה לא.

גבולות
הורות היום
ההורות היום.png

במהלך 20 השנים בהם אני עובדת כגננת, נפגשתי עם מאות ילדים ומשפחות. בכל השנים נוצר קשר קרוב וחם עם הילדים ועם הוריהם. יצא לי לחוות את השתנות ההורים והתפיסה החינוכית הרווחת לאורך השנים. 

הורות היום